Menu:

Letní pochoutka paella

Strávili jste letošní letní dovolenou u moře ve Španělsku a nyní se Vám stýská po místních lahůdkách? Jedním z nejtypičtějších španělských pokrmů je bezpochybně paella. Ta pochází původně z Valencie. Setkat se s ní však můžete ve Španělsku téměř kdekoliv. Paella se vyrábí z rýže, kterou ve Španělsku začali pěstovat Arabové, kteří na Pyrenejském poloostrově v historii pobývali. Název tohoto pokrmu se odvozuje od pánve se dvěma držadly, na níž se paella připravuje.

Kromě rýže se paella připravuje rovněž z kuřecího masa nebo mořských plodů, zeleniny a koření. Chuť paelly je neodolatelná. Recept na typickou valencijskou paellu, jejíž mořská vůně Vás přímo učaruje, najdete také mezi Španělskými recepty na této webové adrese www.spanelskerecepty.cz. Postup krok za krokem Vám pomůže připravit také u Vás doma takovou paellu, kterou byste se nemuseli stydět nabídnout ani rodilému Španělovi. K přípravě paelly by Vám nemělo scházet kuřecí a králičí maso, šafrán, olivový olej, rajče, bílé a červené fazole, rozmarýn a především rýže na paellu. Doba přípravy paelly Vám nezabere více než tři čtvrtě hodiny. Španělské recepty doporučují jako nápoj k paelle růžové, suché víno Vega Libre Rosado. Toto víno se vyznačuje vůní vyzrálých jahod a malin.

Okouzlí Vás lahodnou a svěží chutí mladého vína. Na webových stránkách Španělských receptů však nenajdete pouze recept na paellu, ale také například recept na jahody se šlehačkou v pomeranči, dušeného králíka na víně, plněné kalamář i tapasy. Prohlédněte se výše zmíněné webové stránce a vyberte si sami recept podle Vašich představ.

26. 08. 2014