Menu:

Léto plné kvalitních španělských vín

Vrátili jste se domů ze slunného Španělska a rádi byste si i doma pochutnali na lahodných pokrmech a nápojích? Připravte si v pohodlí Vaší kuchyně typický španělský nápoj sangrii s broskvemi. Potřebné kousky ovoce k tomu za dobrou cenu pořídíte od společnosti BMC Brno.

Připravte si doma typický španělský alkoholový nápoj sangrii

Pro ty, kteří neměli tu čest seznámit se se jmenovaným nápojem, nabízíme stručnou informaci o tom, co to vlastně tento nápoj je. Řeč je o osvěžujícím lehkém alkoholickém nápoji, který je typický právě pro Pyrenejský poloostrov. Obvykle se připravuje z červeného vína, ovocné drti, sladidla a malého množství brandy. Přidat do sangrie můžete také svitky skořice a broskve. Nápoj připravíte velmi jednoduše. Svitky skořice necháte nejprve několik hodin předem vyluhovat ve víně, poté přidáte džus, na plátky nakrájené broskve a brandy. Nápoj můžete nechat pořádně vychladit nebo podávat s ledem.

Ochutnejte víno Old Porter

Se Španělskem je neodmyslitelně spojen ještě jeden alkoholický nápoj a to sice víno zvané Old Porter. Společnost BMC Brno je předním dodavatelem tohoto delikatesní alkoholického nápoje. V České republice tak můžete vcelku snadno ochutnat několik druhů vína Old Porter. Červené víno Old Porter obsahuje třináct procent alkoholu a nejčastěji se podává buď jako digestiv nebo jako aperitiv. Zamilujete si jej už jen pro jeho zářivě průhlednou barvu s odstíny mahagonu a jodu. Chuť tohoto španělského vína je sladká, jemná a plná. Po otevření lahve ucítíte komplexní vůni rozinek, tónů dřeva jemného kouře. V závěru ucítíte jeho trpkost, což je pro španělská vína více než charakteristické.

27. 06. 2019