Menu:

Pochutnejte si na španělských lahůdkách

E-shop Bassta.cz je specializovaná prodejna zaměřující se na španělskou kuchyni.  Ve vinotéce Brno si můžete zakoupit ta nejlepší španělská vína, která byla pečlivě vybrána someliérem. Vinotéka Brno nabízí kvalitní španělská vína, sekty, likéry i jiné alkoholické nápoje. Španělská vína se rozlišují podle délky doby zrání a podle oblasti původu a vlastní odrůdy. Ve Španělsku a Portugalsku se vinná réva pěstovala již 4000 až 3000 let před naším letopočtem a v současnosti Španělsko svou produkcí vína předčí i takové státy jako jsou Francie či Itálie.

Podle doby zrání se rozlišují vína Joven, Cosecha, Crianza, Reserva a Grand Reserva. Vína Joven jsou vína mladá, určená pro okamžitou spotřebu. Jedná se o víno, které je lehké, ovocné. Vína Cosecha zrají bez sudů 12 – 24 měsíců. Vína Crianza zrají minimálně šest měsíců v dubových sudech a dalších 18 měsíců v láhvi. Španělská vína Reserva zrají 12 měsíců v sudu a dalších 12 měsíců v lahvi. Grand reserva jsou španělská vína, která zrají v sudu 24 měsíců a dalších 24 – 36 měsíců v lahvi.

Kdo navštíví Španělsko, jistě rád ochutná olivy, sýry, sušené vepřové maso jamón a různé výrobky z ovoce a zeleniny. K ochucování jídla se ve Španělsku používá olivový olej a různé octy. U nás se olivový olej používá především k dochucování zeleninových salátů, je však vhodný rovněž k pečení, vaření a neposlední řadě pro fritování. Všechny tyto produkty můžete zakoupit také v Basstě. Pokud přemýšlíte nad tím, co darovat jako dárek Vašim rodičům k narozeninám, jistě nic nezkazíte dárkovým košem plným španělských dobrot.

25. 07. 2012