Menu:

Suché červené víno

Poměrně známými víny jsou také ta, která zrají přímo v sudech. Mají označení Crianza a jde o červená vína, která se sklízejí z vybraných typů hroznů. Doba zrání v sudech se u tohoto typu vína pohybuje mezi 6 až 12 měsíci. Jinak tato vína ještě zrají podobně dlouhou dobu také v lahvích, než dojde k tomu, že jsou distribuována přímo do obchodů. Pokud hledáte spíše víno, které patří svou kvalitou mezi ta nejlepší, tak rozhodně není od věci sáhnout po vínu, které je označeno jako Reserva. Jde o vína těch nejlepších ročníků. Podotknout bychom měli, že jde o vína červená. V sudech zrají zhruba jeden rok a stejnou dobu také čekají na odběratele přímo v lahvích.

Stejně jako například olivový olej, i víno je řazeno do několika kategorií, které nám pomohou určit jeho kvalitu. Zapomenout bychom neměli na označení D. O. Denominacion de origen. Tato vína pocházejí z konkrétní určité oblasti, která je schopna zaručit vysoký standard kvality. Odrůda je tady pochopitelně uvedena také, což je bráno již jako jakási samozřejmost.

Kvalitní prožitek vám nabídne také portské víno. Typická je u tohoto vína zejména ovocná chuť a v neposlední řadě také rudá rubínová barva. Pokud si chcete na vínu opravdu pochutnat, není od věci volit některou ze značek, která se skrývá pod touto velmi známou španělskou odrůdou.

30. 11. 2011