Menu:

Výborné španělské víno a paella k tomu

Máte toho dost v práci a celkově máte pocit, že vám starosti přerůstají přes hlavu? Zkuste se na všechno alespoň na chvíli vykašlat a udělejte si příjemný večer se svými přáteli. Naplánujte pohodovou večeři s vynikajícím jídlem a vínem. Večer si užijete s lidmi, které máte skutečně rádi a načerpáte novou sílu na své každodenní povinnosti a starosti. Jaké víno vybrat? Víno vždy vybírejte ke konkrétnímu pokrmu tak, aby jej vhodně doplnilo. V případě, že nebudete vědět, jaké víno zvolit, nechte si poradit přímo od prodejce. Zkušený prodejce a milovník vína vám dá jistě tu pravou radu.

Co budete podávat na večeři? Vytvořte si menu, které nebude moc složité, ale přesto bude chutné a hosté se budou olizovat až za ušima. Poměrně nenáročným, ale velice chutným jídlem je paella. Paella je tradiční španělské jídlo, které vás v myšlenkách odvane až na vaší poslední dovolenou u moře. Velkou výhodou paelly je, že se i ve Španělsku dělá v tolika variantách, že do ní můžete přidat prakticky cokoli, co máte rádi. Ať už dáváte přednost vegetariánskému jídlu nebo masitému jídlu, jednomu nebo druhému druhu zeleniny, volba je jen na vás. Uvařit si také můžete pravou valencijskou paellu tak, jak ji odedávna vaří Španělé ve Valencii.

Chcete najít inspiraci na to, jak připravit vynikající paellu? Ať už se rozhodnete pro tu valencijskou, nebo úplně jinou, zajímavé recepty na paellu najdete na internetové adrese http://www.spanelskerecepty.cz/. Velkou výhodou tohoto webu jsou tradiční recepty, krásné fotografie a také tipy – například na výběr vhodného vína. Ušetříte si tak čas s výběrem vína, které by doplnilo vámi uvařenou paellu. S webem Španělské recepty zvládne delikatesy španělské kuchyně uvařit úplně každý. Vaše přátele na společné večeři jistě příjemně překvapíte. Kromě paelly zde najdete recepty také na další tradiční španělská jídla a dozvíte se mnoho zajímavostí o španělské kuchyni.

27. 05. 2015