Menu:

Sklenice na červené víno

Kvalitní a velmi chutné víno, které si může člověk pořídit je dnes zejména Portské víno. Toto víno má velmi bohatou historii a je vyráběno podél řeky Douro v severní části Portugalska. Zde se na vína velice specializují a mnozí lidé tímto oborem přímo žijí. Mnozí dokonce v oblasti vína zaměstnávají celé své rodiny a o své vinice se starají jako o dítě. Tomu potom také odpovídá rozlévání vína, které mnozí zdejší berou skoro jako rituál. Portské víno je většinou červené barvy, proto si zdejší lidé pořizují hlavně speciální sklenice na červené víno. Ty musejí mít speciální tvar, kdy je nutností zejména rozšířené hrdlo, tak aby sklenice konzumentům vína umožnila snadnější vychutnávání samotného vína i pomocí jiných smyslů, než je pouze chuť. Zejména čich a zrak je u konzumace kvalitního velice důležitá, jak by vám mohli také odborníci na víno potvrdit.

Na speciální sklenice na vína si lidé potrpí také ve Španělsku. Zdejší španělská vína jsou totiž podobně jako Portské víno velice kvalitní a místní obyvatelé jsou na ně patřičně hrdí. Pokud se vydáte do Španělska, určitě budete mít možnost zavítat do některého z místních vinných sklípků, ve kterém vás mile rádi pohostí místní obyvatelé, kteří vám nabídnou víno, které sami vyrobili. I zde se budete moci těšit nádhernému servírování vína, krásných sklenic nevyjímaje.

Dokonalá vína se rozhodně velmi hodí k pokrmu zvanému paella. Paella recept je velice jednoduchý a zvládne jej i úplný začátečník. Toto typicky španělské jídlo se proslavilo po celém světě a pro jeho přípravu bude člověk potřebovat dobrou rýži, rajčata, plody moře nebo oblíbené maso, různé druhy zeleniny, kdy platí čím víc, tím líp, cibuli, olivový olej, klobásu, vývar a také červenou papriku. Dále budete k přípravě potřebovat dochucovadla, jako jsou různá koření, ale to už záleží plně na chutích zhotovitele pokrmu. Palla je velmi oblíbené jídlo po celém světě a v kombinaci s nějakým dobrým vínem, které je nalito do krásné skleničky, si díky ní, můžete užít dokonalý gastronomický zážitek, na který bude vzpomínat po zbytek svého života a jídlo i víno si určitě zamiluje.

18. 01. 2012